abriel “Gibon” Gełęzowski

Znamy kolejnych finalistów!

Wtorkowe zmagania w “II Amatorskim Turnieju FIFA 20” zakończone. W przeciwieństwe do meczów poniedziałkowych, tym razem aż tak dużych emocji nie było. Gracze, którzy wywalczyli awans, zrobili to w sposób bardzo pewny!

W Grupie C rywalizowali: Gabriel “Gibon” Gełęzowski, Aleksander “Xerkes_25” Ryczkowski, Denis “Dennes” Machoń i Adrian “Kusior1” Kuś. Śmiało można użyć stwierdzenia, że zmagania zdominował “Gibon”, który wygrał grupę z kompletem sześciu zwycięstw. Co więcej, stracił jedynie… trzy bramki, strzelając aż 32.

Cieszy mnie komplet punktów, choć bolą trzy stracone gole. Mogło być ich mniej. Gram w FIFĘ dosyć często ‒ głównie weekendowo w FUT Champions. Zdarzało się grać z zawodnikami, którzy należą do TOP 100. Cel na piątek to miejsca 1-3. ‒ mówi Gabriel “Gibon” Gełęzowski.

Za jego plecami uplasował się “Dennes”, który zanotował dwie porażki na swoim koncie. Obie w starciach ze zwycięzcą grupy, obie w stosunku 1-5. Pozostałe spotkania wygrał, dzięki czemu zapewnił sobie udział w fazie pucharowej.

Uważam, że wszystko poszło zgodnie z planem. Trzeba przyznać, że “Gibon” to prawdziwy profesjonalista. Ja natomiast dałem z siebie wszystko co mogłem, więc jestem zadowolony ze swoich wyników. Grało mi się bardzo miło, to był przyjemnie spędzony czas. ‒  komentuje Denis “Dennes” Machoń.

Grupa D (Jakub “Gdulinho” Gdula, Mateusz “FornalTV” Fornalski, Aleksander “SOlohan” Sławiński, Krzysztof “KrzyKrzysztof” Nieradko) również została szybko rozstrzygnięta. Tutaj jednak grę zdominowała dwójka graczy: Jakub “Gdulinho” Gdula oraz Krzysztof “KrzyKrzysztof” Nieradko. Panowie dopiero w ostatniej kolejce, w meczu między sobą rozstrzygnęli, kto będzie na czele tabeli. To spotkanie 3-2 wygrał “Gdulinho”.

Poziom zmagań oceniam, jako dobry. Zwłaszcza mecze przeciwko drugiemu “KrzyKrzysztofowi” stały na bardzo równym poziomie. W FIFĘ gram praktycznie codziennie, i co tydzień w FUT Champions. Zazwyczaj biorę też udział w tego typu turniejach, jeśli są w Lublinie. Myślę, że mam szansę, aby ugrać tu coś więcej. Jeśli chodzi o atmosferę zawodów, to była bardzo pozytywna. Zwłaszcza dzięki obecności Mateusza “FornalTV” Fornalskiego, który umiejętnie rozbawiał towarzystwo. Korzystając z okazji chcę pozdrowić moją klasę ‒ IB z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, która mnie dzielnie wspierała na streamie! ‒ zaznacza Jakub “Gdulinho” Gdula.

Byłem lepszy niż zawodnicy z trzeciego i czwartego miejsca, ale już mecze z “Gdulinho” łatwe nie były. W końcu on “wbija” w FUT Champions “Elite 3”, a ja marny “Gold 2” (śmiech). Przed turniejem raczej nie zakładałem, że awansuje. Spodziewałem się, że przegram większość spotkań. Cieszyłbym się zatem już z trzeciej pozycji w grupie. Udało się zakwalifikować do piątkowych zmagań, na które przyjdę już, żeby wygrać ‒ z nastawieniem bojowym! ‒ zapowiada Krzysztof “KrzyKrzysztof” Nieradko.

Dzisiaj do walki wkraczają Grupy E i F. Początek o godzinie 17:00. Transmisja na Facebook’u Amatorskich Lig Lublina.

Autor: Kamil Wojdat

Leave a Reply