Znamy ostatnich finalistów!

W czwartek wyłonieni zostali ostatni finaliści “II Amatorskiego Turnieju FIFA 20”. Rywalizacja toczyła się w Grupach G i H.

W pierwszej z wymienionych zagrali: Michał “Amazing_Michu” Brzozowski, Adrian “Ad1k0” Kołodziejczyk, Mateusz “Mateuszzet7” Zielonka oraz Patryk “Kacik_Piłkarski” Jakubczak. Ten ostatni wskoczył w miejsce Łukasza “Łuśmiech” Śmiecha, który nie dotarł na zawody. Rywalizację zdecydowanie zdominowała dwójka “Amazing_Michu” i “Ad1k0”, która kwestię pierwszego miejsca rozstrzygnęła między sobą. Lepszy okazał się zawodnik AZS UMCS Lublin ‒ “Amazing_Michu”, który z ostatniej kolejce pokonał swojego najgroźniejszego rywala 4-1.

Przeciwnicy byli troszkę słabsi ode mnie, ale zdarzył mi się jeden niefortunny remis. Ogólnie wszystko poszło, jak powinno. Teraz czeka mnie faza pucharowa. Nie ukrywam, że liczę co najmniej na finał. ‒ zapowiada Michał “Amazing_Michu” Brzozowski.

Pierwszą edycją FIFY, w jaką grałem była FIFA 06. Potem miałem przerwę, ale wróciłem wraz z serią “18”. Wtedy też kupiłem Xboxa. Na turnieju Amatorskich Lig, który odbył się w lutym zająłem drugie miejsce. Tam lepszy był tylko Eryk “Laxon” Birc. Dzisiaj udało się już wyjść z grupy. Muszę powiedzieć, że Michał był zdecydowanie lepszy, ale dwójka pozostałych graczy odstawała poziomem. Teraz czas finały. Na pewno będę zadowolony, gdy wygram ćwierćfinał. Potem niech się dzieje, co ma się dziać. mówi Adrian “Ad1k0” Kołodziejczyk.

W Grupie H. ‒ podobnie jak w Grupie G, również nie zjawił się jeden zawodnik (Kacper “AWLavendaKMK” Jankowski). Jego miejsca jednak nikt nie wypełnił i do walki stanęła trójka: Jakub “Skiller” Drąg, Marcin “Marmi” Iskierko oraz Jakub “Kaniek” Kańkowski. Nieobecnemu zostały przyznane porażki walkowerem (0-3), więc już na starcie każdy mógł zapisać na swoim koncie po 6 oczek. Bezapelacyjnie najlepszy wśród obecnych był “Skiller”, który bez żadnego problemu wygrał wszystkie spotkania.

Moi rywale nie postawili zbyt wysoko poprzeczki, ale na pewno cieszy, że udało się wejść do kolejnej fazy z kompletem zwycięstw. Wiem, że 1/8 będzie już trudna. Jednak może uda się coś jeszcze zdziałać w tym turnieju. ‒ komentuje Jakub “Skiller” Drąg.

Ciekawa była walka o kolejne miejsce, także premiowane awansem. Ostatecznie wygrał ją “Marmi”, który nie krył swojego zaskoczenia takim obrotem spraw:

Nie spodziewałem się tego awansu. To na pewno jest dla mnie zaskoczenie. Jednak nie zjawił się jeden mocny zawodnik w naszej grupie, który w ostatnim turnieju zajął czwarte miejsce. Dlatego otworzyła się szansa dla mnie. Dzisiaj zdecydowanie najlepszy był“Skiller”. Widać, że jest zawodowcem. My z “Kańkiem” gramy bardziej amatorsko i walka o awans była wyrównana. Mama obiecała mi, że w przypadku awansu, kupi mi FIFĘ. Zatem liczę, że gdy wrócę do domu, to będzie już na mnie czekała. Wtedy w nocy potrenuję, aby w piątek być jeszcze lepszym! ‒ mówił na gorąco Marcin “Marmi” Iskierko.

Finały rozpoczną się dzisiaj o godzinie 17:00. Wystąpi w nich 16 graczy. Transmisja na Facebook’u Amatorskich Lig Lublina. Poniżej drabinka turnieju:

Autor: Kamil Wojdat

Leave a Reply