Przed nami kolejny weekend z e-sportem!

Już w najbliższą niedzielę (5 lipca) odbędzie się “III Amatorski Turniej FIFA 20”. Zmagania przeprowadzone zostaną w sali konferencyjnej hali Globus! 

Poprzednie dwie edycje cieszyły się niemałym zainteresowaniem, a najlepszy w obu okazywał się zawodnik AZS UMCS Lublin ‒ Eryk “Laxon” Birc. Tym razem jednak prawdopodobnie nie zobaczymy go z padem w ręku, więc otwiera się szansa dla innych graczy. Godnie zastąpić Eryka postara się jego klubowy kolega ‒ Michał “Amazing_Michu” Brzozowski, który już zapowiedział swój udział w zmaganiach. Zawody e-sportowe przyciągają do rywalizacji coraz więcej osób, a zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia rośnie, o czym wspomina nam jeden z organizatorów a zarazem koordynator projektu Amatorskich Lig Lublina ‒ Grzegorz Kutrzepa:

Jest to już trzeci turniej naszego cyklu i cieszymy się, że za każdym razem cieszy się on sporym zainteresowaniem. Widać, że e-sport w naszym regionie z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Co prawda udział w naszych zawodach biorą zazwyczaj ci sami gracze, ale zawsze uda nam się dostrzec jakąś nową twarz w stawce.

Poprzednia edycja, która odbyła się pod koniec maja, z racji sytuacji epidemiologicznej w kraju została rozłożona na pięć dni. Teraz zdecydowano się wrócić do pierwotnej formy ‒ tej sprzed pandemii.

Otaczająca nas sytuacja jest na tyle dynamiczna, że co chwilę coś się zmienia. Po namyśle postanowiliśmy skorzystać z okazji i wrócić do pierwotnej formy jednodniowych rozgrywek, oczywiście z zachowaniem wszystkich niezbędnych wymogów bezpieczeństwa ‒ dodaje Grzegorz Kutrzepa.

Początek rywalizacji w niedzielę o godzinie 10:00. Aby się zapisać, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ. Koszt uczestnictwa wynosi 20 zł. Istnieje także możliwość dopisania się do stawki stacjonarnie w dniu zawodów (w godzinach 9:00-9:30). Ta opcja wymaga opłaty w wysokości 25 zł. Zawodnicy powalczą o nagrody rzeczowe, które otrzyma trójka najlepszych. Wartość każdej z nich to 500 zł. Transmisja, którą przeprowadzi E-sport Lublin będzie dostępna na Facebook’u Amatorskich Lig Lublina (TUTAJ). Wszystkie dodatkowe informacje TUTAJ.

Autor: Kamil Wojdat

Leave a Reply