Pierwszy turniej FIFA 21: wygrał zawodnik AZS UMCS

Za nami pierwszy e-sportowy turniej z nową FIFĄ 21. Do udziału zgłosiło się 24 graczy. Zmagania stały na bardzo wysokim poziomie, a najlepszy okazał się wymieniany w gronie faworytów do zwycięstwa – Michał „Amazing_Michu” Brzozowski.

W pierwszej fazie gracze zostali podzieleni na cztery 6-osobowe grupy. Przez nie jak burza przeszli „Amazing_Michu” oraz „Blaze” – Mariusz Pobiega, którzy do ćwierćfinałów awansowali z kompletem pięciu wygranych. Miejsce w gronie ósemki najlepszych zapewnili sobie też: Eryk „Laxon” Birc (4-0-1), Adrian „Ad1k0” Kołodziejczyk (4-0-1), Grzegorz „Hadesik” Grzywaczewski (3-0-2), Gabriel „Gibon” Gałęzowski (3-1-1), Mateusz „Woxa” Szafrański (3-1-1), Damian „Moriaris” Kutrzepa (3-1-1).

Na etapie 1/8 ani „Amazing_Michu” ani „Blaze” nie mieli łatwego zadania. Co prawda wygrali swoje spotkania, ale tylko różnicą jednej bramki. Łatwiej poszły im półfinały. O miano najlepszego zagrali zatem dwaj niepokonani w całym turnieju zawodnicy.

„Amazing_Michu” to gracz TOP 100 na świecie poprzedniej edycji FIFY. „Blaze” z kolei jest uczestnikiem „Ekstraklasa Games”. Zapowiadało się ciekawe widowisko. Jednak dosyć wyraźnie wygrał zawodnik AZS UMCS Lublin, pokonując rywala 3-0. W starciu o brąz obejrzeliśmy starcie „Laxon” vs „Woxa”. Zwyciężył ten pierwszy 2-1.

W FIFĘ 21 gram od premiery. Już świetnie się z nią zapoznałem. I wydaje mi się, że już gram w nią bardzo dobrze Jednak oczywiście są jeszcze rzeczy, które chciałbym poprawiać. Tak naprawdę nie dostrzegam zbyt dużo zmian w porównaniu do poprzedniej edycji. Na pewno są jakieś detale, ale nie odczuwam wielu różnic. Stawka turnieju była solidna i jestem bardzo zadowolony, że udało mi się go wygrać. Dodatkowo bez żadnej porażki. Miałem dobry dzień! – mówi zwycięzca.

Komplet wyników TUTAJ. Projekt realizowany jest ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin na rok 2020. Głosowanie na kolejną edycję dobiega końca. Więcej na ten temat TUTAJ.

fot. Kamil Wojdat
Autor: Kamil Wojdat

Leave a Reply