W czwartek pierwsze mecze

Minął czas zgłoszeń do Amatorskiej Ligi Orlikowej 2020. W rywalizacji weźmie udział osiem drużyn. Pierwsze mecze już w najbliższy czwartek (13 sierpnia).

Początkowo liga miała liczyć dwanaście drużyn, ale ostatecznie na udział w niej zdecydowało się osiem ekip. Jest to wystarczająca ilość, aby zorganizować rozgrywki na zadowalającym poziomie. Bardzo cieszy fakt, że są z nami zespoły z ligi futsalu oraz jedna drużyna z poprzedniej edycji Amatorskiej Ligi Orlikowej. Mecze oczywiście będą odbywać się na obiektach miejskich. W tym roku będą to orliki przy ul. Grabskiego (czwartek) oraz przy ul. Róży Wiatrów (niedziela) ‒ mówi koordynator Amatorskich Lig Lublina, Grzegorz Kutrzepa.

O tytuł mistrza Amatorskiej Ligi Orlikowej powalczą: East Side Tatary, Deportivo Lublin, Starówka, Sparta Okosze, MCK Lublin, Midas Odczynniki, Żubry Lublin oraz Calcio Vazoni. Dwie ostatnie ekipy brały także udział w niedawno co zakończonej Amatorskiej Lidze Futsalowej, plasując się na drugim i trzecim miejscu.

Inauguracja piłkarskich zmagań już w najbliższy czwartek (13 sierpnia), na kiedy to zostały zaplanowane dwa spotkania. Oba zostaną rozegrane na Orliku przy ulicy Grabskiego.

East Side Tatary vs Deportivo Lublin (19:10)
Starówka Lublin vs Calcio Vazoni (20:10)

Dokończenie pierwszej serii w niedzielę (16 sierpnia). Tym razem zawodnicy zagrają na Orliku przy ulicy Róży Wiatrów.

Midas Odczynniki vs Sparta Okosze (15:10)
Żubry Lublin vs MCK Lublin (16:10)

Autor: Kamil Wojdat

Leave a Reply