MCK z pierwszą porażką. Zmiana na fotelu lidera!

W czwartek na Orliku przy ulicy Grabskiego miało miejsce dokończenie 3. kolejki rozgrywek Amatorskiej Ligi Orlikowej 2020. Pierwszej porażki w sezonie doznało MCK Lublin.

Pogromcą lidera okazała się drużyna Midasa Odczynniki. To starcie rozpoczęło czwartkowe zmagania. Było jasnym, że czeka nas ciekawy pojedynek. W końcu mierzyły się zespoły, jak dotąd niepokonane. MCK przewodziło stawce z dorobkiem sześciu oczek, Midas na swoim koncie miał z kolei cztery punkty. W mecz zdecydowanie lepiej weszli gracze Odczynników. Szybkie dwa ciosy wyprowadzone kolejno w 7. i 8. minucie przez Michała Mudę sprawiły, że do przerwy to Midas wygrywał 2-0. Po zmianie stron gola zdobył Konrad Lis, podwyższając na 3-0. Mimo wszystko MCK nie zamierzało składać broni. W 33. minucie gola dla lidera strzelił Mateusz Szyszłow (3-1). Chwilę później ten sam zawodnik zdobył bramkę kontaktową (3-2). Końcówka zapowiadała się emocjonująco. Wynik jednak już nie uległ zmianie. Wygrał Midas, tym samym pozostając jedyną niepokonaną drużyną w lidze.

W kolejnym meczu Starówka podejmowała Deportivo. Oba zespoły miały przed tym starciem po trzy punkty. Przed długi fragment utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero w 14. minucie rezultat otworzył Grzegorz Mocny. Starówka prowadziła 1-0. Tuż przed gwizdkiem sędziego kończącym pierwszą część spotkania trafił Artur Kozak (2-0). W drugiej połowie na 3-0 podwyższył Adrian Patronowicz (3-0). Deportivo stać było tylko na gola honorowego, którego autorem został Mariusz Bździuch. Tabela rozgrywek TUTAJ.

Autor: Kamil Wojdat