Hit kolejki dla MCK! Żubry dołączają do walki o tytuł

Za nami dokończenie 5. kolejki Amatorskiej Ligi Orlikowej. Wydarzeniem dnia było starcie lidera z wiceliderem. Górą z tej konfrontacji wyszli przewodzący w lidze piłkarze MCK.

To spotkanie było pierwszym czwartkowego wieczoru. Długo oba zespoły gały na zero z tyłu. Przez kwadrans utrzymywał się bezbramkowy remis. Wynik otworzył zawodnik MCK, Mateusz Szyszłow (1-0). Do przerwy więcej bramek już nie oglądaliśmy. Jednak po zmianie stron zespoły były już usposobione znacznie bardziej ofensywnie. Szybko na 2-0 podwyższył Hubert Litwiniuk. Calcio to nie podłamało i gola kontaktowego w 28. minucie strzelił Jan Bober (2-1). Zdążyła minąć chwila, by MCK znowu odskoczyło. Ponownie na listę strzelców wpisał się Szyszłow (3-1). Jednak i tym razem Vazoni odpowiedzieli, teraz za sprawą Jakuba Stefaniaka (3-2). Emocji nie brakowało niemal do ostatniego gwizdka. W końcówce zwycięstwo MCK Przypieczetował Marcin Małocha (4-2). MCK umocniło się na pozycji lidera rozgrywek.

W drugim meczu Żubry mierzyły się z Midasem Odczynniki. Jako pierwsi prowadzenie objęli zawodnicy Odczynników. Gola zdobył Michał Muda (1-0). Tuż przed przerwą wyrównał kapitan Żubrów, Grzegorz Kutrzepa (1-1). W 24. minucie ten sam zawodnik zdobył kolejną bramkę i to Żubry wygrywały 2-1. Hat-tricka skompletował w 34. minucie, gdy było już 4-1. Midas zdołał się podnieść. Na minutę przed ostatnim gwizdkiem było tylko 4-3. To dzięki dwóm golom Konrada Lisa. Odczynniki wszystko postawiły na jedną kartę. Tym razem to się nie opłaciło. Wynik na 5-3 w 40. minucie ustalił Piotr Jabrzyński. Żubry są pierwszym zespołem w lidze, który pokonał Midasa.

Autor: Kamil Wojdat