Rekord strzelecki. MCK o włos od tytułu

W niedzielę oglądaliśmy rozpoczęcie 6. kolejki rozgrywek Amatorskiej Ligi Orlikowej. Wydarzeniem dnia był rekord strzelecki lidera tabeli, który zdobył w meczu ze Starówką… 18 goli!

Jednak zanim to się wydarzyło, oglądaliśmy starcie Midasa Odczynniki i East Side. Faworytem tego pojedynku była pierwsza z wymienionych drużyn. I to ona za sprawą Mateusza Zawrotniaka objęła prowadzenie w 15. minucie. Tatary wyrównały tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część meczu. Autorem gola Przemysław Babiak (1-1). Gola na wagę wygranej dla East Side z okolic połowy boiska w 34. minucie zdobył Adrian Cegłowski. Było to dosyć kuriozalne trafienie, ale dało jego drużynie pierwsze zwycięstwo w lidze.

W kolejnym pojedynku tego dnia MCK mierzyło się ze Starówką. Drużyna ze Starego Miasta przystąpiła do tego meczu w niepełnym składzie. Dopiero w trakcie spotkania go uzupełnili. Mecz był jednostronny od początku do końca. Lider zdemolował wręcz Starówkę. 18 strzelonych goli sprawia, że tylko totalny kataklizm w ostatniej kolejce może MCK zabrać mistrzostwo. W zasadzie jest to już niemożliwe, tylko czysto matematycznie.

MCK vs Starówka 18-2 (11-0)
MCK: Mateusz Szyszłow x2, Paweł Kozioł x4, Emil Klimkowicz x2, Krystian Iwon x2, Hubert Litwiniuk x4, Dawid Drewniak, Daniel Zazuwiak x2, Marcin Andrysiuk
Starówka: Marcin Błaziak, Mariusz Bąk

Autor: Kamil Wojdat