Na kolejkę przed końcem poznaliśmy mistrza!

Dokończenie meczów 6. kolejki rozgrywek przyniosło najważniejsze rozstrzygnięcie. Mimo że w czwartek MCK swojego meczu nie grało, to wyniki innych spotkań sprawiły, że zapewniło sobie tytuł mistrzowski.

Mające matematyczne szanse na mistrzostwo Calcio Vazoni mierzyło się z Deportivo Lublin. Aby je przedłużyć konieczne były trzy oczka. Jednak to Deportivo przeważało od począku spotkania. W 22. minucie prowadziło już 5-2. Tylko heroiczna ambicja Calcio sprawiła, że udało się wyciągnąć wynik na 5-5. Ale i to było równoznaczne z utratą szans na mistrzostwo oraz narażeniem się na prześcignięcie w tabeli przez Żubry lub Spartę, które grały bezpośrednio po tym spotkaniu.

Calcio Vazoni vs Deportivo Lublin 5-5 (2-4)
Bramki: Bździuch (0-1), Szpyt (1-1), Karman (1-2), Stefaniak (2-2), Bździuch (2-3), Matys (2-4), Szpyt (sam. 2-5), Szpyt (3-5), Stefaniak (4-5), Stefaniak (5-5).

Wspomniane już Żubry wygrywając ze Spartą mogły wskoczyć na fotel wicelidera i opóźnić w czasie fetę MCK. Ale to Sparta radziła sobie zdecydowanie lepiej. Choć pierwsze dziesięć minut było dosyć równe. Pasy prowadziły, ale tylko 3-2. Kolejne minuty to już dominacja Okoszy. Efektem finalnym było zwycięstwo aż 9-3. Tabela TUTAJ.

Sparta Okosze vs Żubry Lublin 9-7 (5-3)
Bramki: Nowakowski (1-0), Tabuła (1-1), Nowakowski (2-1), P. Jabrzyński (2-2), Sowiński (3-2), Sowiński (4-2), Sowiński (5-2), p/ Jabrzyński (5-3), Skomro (6-3), Sowiński (7-3), Iżko (8-3), Iżko (9-3), Kutrzepa (9-4), Kutrzepa (9-5), Kutrzepa (9-6), Kamiński (9-7).

Autor: Kamil Wojdat