Wszystko jasne. Rozgrywki 2020 zakończone!

Za nami ostatni dzień meczowy Amatorskiej Ligi Orlikowej 2020. W nim mistrz udowodnił, że był nie do zatrzymania. Z kolei Calcio wytrzymało presję i wskoczyło na drugi stopień podium rozgrywek.

Czwartek rozpoczęło starcie czwartej z piątą ekipą ligowej tabeli. Calcio wygrywając z Midasem mogło wskoczyć do TOP2. Konieczne było zwycięstwo. W każdym innym przypadku drużyna pozostawała na czwartej pozycji. Mecz niespodziewanie lepiej zaczęli rywale. Już w 6. minucie prowadzenie Midasowi Odczynniki dał Marek Kłoda (1-0). Faworyci długo nie potrafili znaleźć recepty na pokonanie bramkarza rywali. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Dopiero w 28. minucie do wyrównania doprowadził Adrian Smyk (1-1). W końcówce Vazoni przeprowadziło zmasowany atak, który przyniósł efekty. Prowadzenie w 36. minucie dał Jakub Stafaniak (2-1). Po nim jeszcze na listę srzelców wpisali się Piotr Chruściel i Krzysztf Domański. Mecz zakończył się wynikiem 4-1, a to oznaczało, że Calcio Vazoni przeskakuje w tabeli Żubry oraz Spartę i kończy je na tylko za mistrzem!

W drugim meczu lider podejmował ostatni zespół w stawce – East Side Tatary. Choć po kwadransie to outsider wygrywał 2-0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Michał Kopeć. Szybko odpowiedział Hubert Litwiniuk (1-2), ale dla East Side trzecią bramkę zdobył Łukasz Pilipczuk (1-3). Druga odsłona to już dominacja MCK, a popis Litwiniuka. Lider wygrał 6-4, a cztery gole w całym meczu zdobył walczący o koronę króla strzelców Litwiniuk. Ostatnie z trafień zanotował na minutę przed końcem. Tym samym zrównał się w klasyfikacji z zawodnikiem Żubrów, Grzegorzem Kutrzepą. Obaj panowie zakończyli ligę z 18 trafieniami na koncie, więc w tym sezonie przyznane zostaną dwie nagrody!

Rozgrywki były realizowane ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin. Tabela końcowa TUTAJ.

Autor: Kamil Wojdat