Znamy zwycięzców! Pierwszy turniej zakończony!

W miniony weekend odbył się Amatorski Turniej Siatkówki Plażowej. W sobotę do walki o zwycięstwo stanęły panie. Najlepsza okazała się para Natalia Gieroba/Agnieszka Gołofit. Dzień później rywalizowali panowie. Tutaj triumfował team bliźniaków: Damian Dąbkowski/Albert Dąbkowski.

Do zawodów kobiet przystąpiło osiem par.Wśród faworytek bez wątpienia zespół Natalia Gieroba/Agnieszka Gołofit czy rodzeństwo Dominika Wawerska/Patrycja Wawerska. Wszystkie zawodniczki z siatkówką mają do czynienia od dawna. Pierwsza z wymienionych par zna się dobrze ze wspólnych występów w drugoligowej drużynie AZS UMCS Lublin, co miało być sporym atutem. Takim też było.

Turniej rozegrany został tzw. systemem brazylijskim. Ten, mimo że pucharowy, stwarza możliwość dojścia do finału nawet w przypadku porażki zespołu już na stracie. I z tego przywileju skorzystał duet sióstr Wawerskich. W pierwszych rundach o wyniku meczu decydował jeden set (do 21 punktów lub na przewagi). Od półfinału system uległ zmianie i mierzono się do dwóch wygranych partii (każda do 15 lub na przewagi).

Od początku jak burza szły faworytki. Do finału Gieroba/Gołofit awansowały z kompletem wygranych, będąc wyraźnie lepszymi od swoich przeciwniczek. W decydującym starciu również okazały się lepsze od swoich przeciwniczek, sióstr Wawerskich. Ostatni pojedynek tego dnia zakończył się wynikiem 2-0 (15-10, 15-11). W spotkaniu o trzecie miejsce górą okazały się Weronika Brzuzy i Aleksandra Bator, które pokonały Konstancję Ligienzę i Wiktorię Górzyńską 2-0 (16-14, 15-7).

Poziom zawodów był zróżnicowany. Amatorska Liga Lublina jest szansą dla wszystkich chętnych na zdobywanie cennego doświadczenia i ogrywanie się, spędzając przy tym aktywnie czas. Mimo zajęcia pierwszego miejsca, wcale nie było łatwo. Miałyśmy okazję spotkać się po dwóch stronach siatki z zespołami, które w siatkówce plażowej czują się jak ryba w wodzie. Zatem trzeba było się „napracować”. Już nie mogę się doczekać kolejnej odsłony turnieju. Na pewno wezmę w niej udział. Cieszę się, że miasto Lublin oraz Organizacje Akademickie wychodzą z takimi inicjatywami, promując aktywne spędzanie wolnego czasu. Im więcej sportu w naszym życiu, tym lepiej. Zwłaszcza w obecnej sytuacji ‒ mówi Agnieszka Gołofit.

Kolejnego dnia na boiska Centrum Sportowego Politechniki Lubelskiej wyszli panowie. Do zmagań zgłosiło się czternaście drużyn. Rywalizację toczono na tych samych zasadach, co w przypadku turnieju kobiet. Najlepszy okazał się duet bliźniaków Damian Dąbkowski/Albert Dąbkowski, który wygrał wszystkie spotkania zawodów. W kluczowym starciu bracia pokonali parę Kamil Lech/Michał Adamczuk 2-0 (15-8, 15-11). Na najniższym stopniu podium stanęli Krzysztof Zięba i Konrad Buszko.

Poziom był dość niski. Nie było kilku lepszych par, które zwykle się pojawiały na lubelskich turniejach. Jeśli chodzi o kolejny turniej, to jeszcze nie wiem, czy wystartujemy. Po prostu nie jesteśmy pewni, czy w tym czasie będziemy akurat w Lublinie  komentuje Damian Dąbkowski.

Poniżej klasyfikacja po pierwszych z trzech zaplanowanych zmagań oraz komunikat końcowy weekendowej rywalizacji, w którym wyniki wszystkich meczów:

Kolejne zawody w weekend 8/9 sierpnia. Projekt realizowany jest ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin.

Autor: Kamil Wojdat

Leave a Reply