Sobota przyniosła pierwsze rozstrzygnięcia

II Amatorski Turniej Siatkówki Plażowej na półmetku. Pierwszego dnia zmagań (w sobotę) w akcji oglądaliśmy panów. Najlepszy okazał się duet Tobiasz Kaniewski/Maciej Włodarczyk.

Do zawodów przystąpiło dziesięć par. Rywalizacja przeprowadzona została systemem pucharowym tzw. brazylijskim, który nawet w przypadku porażki na początku, dalej stwarza możliwość walki o medale. W pierwszych rundach turnieju zawodnicy grali do jednego wygranego seta (do 21 punktów), a od półfinałów do dwóch zwycięskich partii (do 15 punktów każda).

Z tej możliwości skorzystała para Leszek Cholewa/Kamil Batory, która ukończyła zmagania na najniższym stopniu podium. Po zwycięstwie na inaugurację, w kolejnej rundzie musiała uznać wyższość teamu Maciej Kuliński/Michał Szust (10-21). Tym samym trafiła do drugiej strony drabinki, gdzie już wszystko wygrała i stanęła przed szansą na trzecie miejsce. A rywalem w tym starciu byli… ponownie Kuliński i Szust. Tym razem jednak lepsi byli już Cholewa i Batory, którzy wygrali 2-0 (15-7, 16-14).

W finale natomiast zmierzyli się Tobiasz Kaniewski/Maciej Włodarczyk i Adam Chrzanowski/Mariusz Mucha. Podobnie jak w meczu o trzecie miejsce, te dwie pary również grały ze sobą we wcześniejszej fazie. W niej wygrali ci pierwsi (21-10). Wyższość udowodnili także w finale, triumfując 2-0 (13-15, 15-7, 15-2).

W niedzielę (9 sierpnia) na boiskach Centrum Sportowego Politechniki Lubelskiej powalczą panie. Ostatni weekend siatkówką plażową już w weekend 22-23 sierpnia.

Projekt realizowany jest ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin.

Autor: Kamil Wojdat

Leave a Reply