Trzeci turniej rozegrany. Cykl zakończony

Za nami trzeci ‒ ostatni Amatorski Turniej Siatkówki Plażowej w tej edycji cyklu. Zawody rozegrano na obiektach Centrum Sportowego Politechniki Lubelskiej.

W rywalizacji panów udział wzięło pięć zespołów, które zagrały ze sobą systemem “każdy z każdym”. Bezapelacyjnie najlepsza okazała się dwójka Piotr Krysiak/Arkadiusz Wilkos, która wygrała wszystkie cztery spotkania tego dnia. Walka o pierwsze miejsce rozegrała się między nimi, a braćmi: Albertem i Damianem Dąbkowskimi. Ci ulegli tylko raz ‒ triumfatorom. Na najniższym stopniu podium stanęli Leszek Cholewa oraz Kamil Batory.

W turnieju kobiet oglądaliśmy osiem zespołów. Zawody rozegrano systemem podwójnych eliminacji, tzw. brazylijskim (nawet w przypadku porażki jest szansa na walkę o medale z drugiej strony drabinki). Zawody padły łupem pary zawodniczek drugoligowego AZS UMCS Lublin: Pauliny Kłuś oraz Zuzanny Urbańskiej. Dla Urbańskiej był to drugi triumf, bo przed tygodniem także była najlepsza, ale w duecie z Natalią Gierobą. Z kolei dla Kłuś był to pierwszy udział w Amatorskim Turnieju Siatkówki Plażowej, który jak sama mówi, jest świetnym przygotowaniem przed zbliżającymi się półfinałami Akademickich Mistrzostw Polski:

Był to mój pierwszy turniej w zawodach tego cyklu. Żałuję, że nie mogłam wziąć udziału w poprzednich, zwłaszcza biorąc pod uwagę atrakcyjne nagrody. Oczywiście cieszymy się z Zuzią z wygranej. Uważam, że było to dla naszej pary doskonałe przetarcie przed zbliżającymi się półfinałami AMP w Lublinie. Plażówkę traktuję raczej rozrywkowo, przynosi mi ona wiele satysfakcji. Na piachu mogę brać udział w grze ofensywnej poprzez atak czy zagrywkę, co jest niestety niemożliwe dla mnie na hali ze względu na pozycję. Niewątpliwie siatkówka plażowa wpływa pozytywnie również na moje przygotowanie fizyczne do sezonu halowego. Same plusy tej dyscypliny, mimo że wbrew pozorom znacznie się ona różni od jej halowej odmiany ‒ mówi zwyciężczyni, na co dzień libero AZS UMCS Lublin, Paulina Kłuś.

Na drugim miejscu zmagania zakończyła para Anna Bochyńska/Katarzyna Dębowczyk, a na trzecim Weronika Górzyńska/Konstancja Ligienza.

Klasyfikacja generalna (po trzech turniejach):

Autor: Kamil Wojdat

Leave a Reply