Sezon podsumowany

Za nami podsumowanie sezonu w trzech z sześciu dyscyplin rozgrywanych w ramach Amatorskich Lig Lublina. Nagrodzeni za miniony sezon zostali tenisiści stołowi, szachiści oraz futsaliści.

W zmaganiach tych ostatnich najlepsza okazała się drużyna RKS Chuwdu, z której ponadto dwaj zawodnicy otrzymali wyróżnienia indywidualne. Najlepszym strzelcem ligi został Dariusz Drzazga, natomiast nagroda MVP zmagań trafiła do Jakuba Gałki. Na drugim miejscu zostali sklasyfikowani gracze Calcio Vazoni, a jej bramkarz ‒ Maciej Haratym został uznany najlepszym goalkeeperem ligi. Puchar za trzecie miejsce powędrował do Żubrów Lublin.

Wśród szachistów nagrodzeni zostali zawodnicy grający online oraz stacjonarnie. W obu przypadkach rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach: “OPEN” oraz “Młodych Mistrzów” (do lat 14). Królem polowania został tu mały Bartosz Ożóg, który okazał się najlepszy aż w trzech z czterech klasyfikacji! Również trzy razy na podium stanął Kacper Czuchryta. Poniżej wyniki szachów:

Amatorska Liga Szachowa 2020 (online), kategoria “OPEN”: 1. Bartosz Ożóg, 2. Marcin Detiuk, 3. Kacper Czuchryta.

Amatorska Liga Szachowa 2020 (online), kategoria “Młodych Mistrzów”: 1. Bartosz Ożóg, 2. Kacper Czuchryta, 3. Bartosz Walaszek.

Amatorska Liga Szachowa 2020, kategoria “OPEN”: 1. Paweł Dziubiński, 2. Wojciech Bolesta, 3. Stanisław Gromowski.

Amatorska Liga Szachowa 2020, kategoria “Młodych Mistrzów”: 1. Bartosz Ożóg, 2. Kacper Czuchryta, 3. Kajetan Gadomski.

Trzecimi zmaganiami jakie zostały podsumowane była Amatorska Liga Tenisa Stołowego, która składała się z czterech turniejów. Na ich przestrzeni najlepszy okazał się Jarosław Adamczyk. Za jego plecami znaleźli się Grzegorz Sajna i Roman Chawryło.

Bardzo cieszymy się, że udało nam się przebrnąć przez te wszystkie perturbacje związane z pandemią koronawirusa. Sytuacja nie była łatwa, ale do końca wierzyliśmy w dogranie choćby ligi futsalowej i to się udało. Podobnie z tenisem stołowym i szachami. Co więcej, zmagania szachistów praktycznie nie miały przerwy, bo w czasie narodowej kwarantanny rozgrywki były prowadzone online. Przede wszystkim ogromna w tym zasługa Pana Zbigniewa Pydy, który odpowiada za tę dyscyplinę w Amatorskich Ligach Lublina. Był tu dzisiaj z nami na podsumowaniu i oficjalnie mu za to podziękowaliśmy. To było podsumowanie tylko części naszych rozgrywek. Niektóre dopiero się zaczęły lub zaczną w najbliższym czasie. Za nami pierwszy weekend z siatkówką plażową, a przed nami Amatorska Liga Orlikowa, do której nadal można dołączyć. Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy są częścią tej sportowej rodziny i gorąco zapraszamy każdego, aby dołączył do naszych rozgrywek. Wszystkie niezbędne informacje są w naszych mediach społecznościowych oraz na stronie Amatorskich Lig Lublina ‒ mówi koordynator projektu, Grzegorz Kutrzepa.

Autor: Kamil Wojdat

Leave a Reply