V Turniej Amatorskiej Ligi Szachowej już w niedzielę

W niedzielę (21 czerwca) odbędzie się V Turniej Amatorskiej Ligi Szachowej. To już ostatnie zmagania w ramach tego cyklu.

Dla zawodników będą to drugie zawody odkąd wrócili przed szachownicę po przerwie związanej z koronawirusem. W ostatnich (7 czerwca) wzięło udział 18 uczestników, a najlepszy okazał się Paweł Dziubiński. W kategorii U14 triumfował natomiast Kacper Czuchryta. W klasyfikacji generalnej Dziubiński także prowadzi, natomiast na jej czele wśród “Młodych Mistrzów” znajduje się Bartosz Ożóg.

Oczywiście ilość zgłoszeń jest dużo niższa niż przed pandemią. Jednak nie można narzekać. Jako pierwszym w Polsce udało nam się zorganizować oceniany turniej, choć jego organizacja wcale łatwa nie była. Do ostatniej chwili spotykały nas niespodzianki. Liczę, że w tę niedzielę frekwencja będzie nieco wyższa niż ostatnio, choć trudno to przewidzieć na podstawie zgłoszeń online, bo zawodnicy głównie zapisuja się na miejscu. W naszych rozgrywkach czasem występują gracze z całej Polski. Gdy przebywają akurat w Lublinie, to chętnie biorą udział w zmaganiach. Szczególnie, jeśli wiedzą, że turnieje są zaliczane do rankingu FIDE. W niedzielę poznamy końcowe rozstrzygnięcia całego cyklu. Czeka nas bowiem ostatnim turniej Amatorskiej Ligi Szachowej. Zawodnicy jednak mogą być spokojni. W planach są już inne zmagania. Za tydzień czekają nas zawody w ramach Aktywnego Lublina ‒ mówi organizator ALS, Zbigniew Pyda.

Koszt udziału w zmaganiach wynosi odpowiednio 5 zł dla juniorów (zapisy TUTAJ) oraz 10 zł dla seniorów (zapisy TUTAJ). Dodatkowa rejestracja uczestników odbędzie się stacjonarnie (ul. Piłsudskiego 22) w dzień turnieju, w godzinach 9:00-9:45. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 10:00. Projekt realizowany jest ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin na rok 2020.

Autor: Kamil Wojdat

Leave a Reply