Tenisiści stołowi wracają po przerwie!

Blisko pięć miesięcy czekali tenisiści stołowi na kolejny turniej w ramach “Amatorskiej Ligi Lublina”. Trzeci z zaplanowanych czterech w tej edycji, odbędzie się już w najbliższą niedzielę (5 lipca).

Zmagania podobnie do wcześniejszych przeprowadzone zostaną w obiekcie MOSiR przy Alejach Zygmuntowskich 4. Prawdopodobnie zawodnicy zagrają systemem rosyjskim (dwie porażki = odpadnięcie z turnieju), o czym mówi nam organizator ‒ Błażej Białek:

Jak do tej pory w naszych zmaganiach brało udział zazwyczaj około 40 osób. Liczę, że tym razem będzie podobnie. W takim wypadku zagramy tzw. systemem rosyjskim. Jeśli natomiast zdarzyłoby się, że nie uzbiera się 20 graczy, to podzielimy zawodników na grupy. Mecze będą rozstrzygane standardowo, czyli to trzech wygranych setów, każdy z nich do 11 punktów.

Liderem klasyfikacji całego cyklu, jak na razie jest Jarosław Adamczyk (30 punktów). Za jego plecami znajdują się Roman Chawryło (26 pkt) oraz ex aequo Waldemar Zima i Marek Sałga ‒ po 22 pkt.

Zapisy do rywalizacji będą prowadzone stacjonarnie. Wystartują w niedzielę o godzinie 9:00, a potrwają do godziny 9:30. Koszt udziału to 10 zł. Początek turnieju zaplanowano na 10:00. W tym miesiącu czekają nas jeszcze jedne zawody Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego, po których poznamy końcowe rozstrzygnięcia. Kolejna odsłona cyklu realizowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin na rok 2020 już we wrześniu!

Autor: Kamil Wojdat

Leave a Reply