Grzegorz Sajnaj zwycięzcą III turnieju tenisistów stołowych

Trzeci turniej w ramach Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego za nami. Najlepszy w niedzielnych zmaganiach okazał się Grzegorz Sajnaj, dla którego było to drugie podium w zawodach tego cyklu. Wcześniej (w styczniu) zajął 2. miejsce.

Frekwencja po tak długiej przerwie dopisała, bo do udziału zgłosiło się 24 tenisistów stołowych. Na zawodach pojawiło się kilka nowych twarzy, ale czołowe miejsca zajęli nasi stali bywalcy. Na sali jednocześnie mogło przebywać maksymalnie 12 osób, zawodnicy mieli do dyspozycji kilka szatni. Mimo obostrzeń spowodowanych koronawirusem, niedzielna organizacja wypadła naprawdę sprawnie ‒ mówi organizator zawodów, Błażej Białek.

Za plecami zwycięzcy zmagania ukończyli Jarosław Adamczyk i Roman Chawryło. To właśnie między wspomnianą trójką rozstrzygnie się, kto zostanie triumfatorem całej ligi. Ostatni z zaplanowanych turniejów zaplanowano na 19 lipca.

Jak na razie liderem klasyfikacji generalnej jest Adamczyk, który imponuje swoja regularnością. W dotychczasowej rywalizacji zawsze znajdował się w ścisłej czołówce (miejsca na poszczególnych turniejach: 3,4,2), dzięki czemu na swoim koncie ma już 48 punktów. 42 oczka zgromadził Chawryło, natomiast dorobek Sajnaja wynosi 38. Ten ostatni nie brał jednak udziału w lutowych zmaganiach, przez co sporo stracił. Poniżej wyniki ostatniego turnieju oraz aktualna klasyfikacja generalna.

Autor: Kamil Wojdat