Poznaliśmy końcowe rozstrzygnięcia!

W minioną niedzielę odbył się czwarty ‒ ostatni w tej edycji turniej Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego. W nim najlepszy okazał się debiutant, Artur Słomka.

Za zwycięstwo na konto triumfatora trafiło 20 oczek. Jednak z racji tego, że był to jego pierwszy udział w zawodach, w klasyfikacji generalnej nie mógł namieszać. Tutaj, co było wiadome przed niedzielnymi zmaganiami,  walka o triumf końcowy miała rozegrać się między trójką: Jarosław Adamczyk, Roman Chawryło, Grzegorz Sajnaj. Tak prezentowała się tabela przed ostatnim turniejem:

Szanse Adamczyka jeszcze wzrosty, kiedy okazało się, że w niedzielę nie wystąpi Chawryło. Lider jednak tak czy siak potwierdził swoją dobrą i równą dyspozycję, zajmując w niedzielę trzecie miejsce. Tym samym pewnie przypieczętował triumf w generalce. Najlepszy w czwartych zawodach okazał się Artur Słomka, natomiast tuż za nim uplasował się Daniel Rak, któremu w zestawieniu końcowym całego cyklu do podium zabrakło zaledwie 0.5 punktu. Poniżej wyniki niedzielnej rywalizacji oraz podsumowanie całej edycji.

Kolejna odsłona Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego już jesienią. Projekt realizowany jest ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin na rok 2020.

Autor: Kamil Wojdat

Leave a Reply